Tu podaj tekst alternatywny

medicolux                                                                                             solaris


MENU

 O firmie
 Lampa Solaris
     Certyfikaty i wyróżnienia
     Instrukcja obsługi
 Oferta
     Światłoterapia
     Goji
     Pozostałe
 Opinie lekarzy
     Rada naukowa
 Światłoterapia - informacje
     Dla Pacjentów
     Dla Lekarzy
 Praca
 Kontakt

lampa

strona główna


Lampa Solaris

W 2007 roku firma Medicolux w wyniku współpracy z grupą polskich naukowców i konstruktorów opracowała całkowicie nowe urządzenie emitujące światło spolaryzowane - lampę SOLARIS. Dzięki zastosowaniu opatentowanego polaryzatora interferencyjnego, uzyskaliśmy ponad 98% polaryzacji światła oraz gęstość mocy promienistej 50mW/cm2 w zakresie światła widzialnego i bliskiej podczerwieni (w zakresie fal o długości zbliżonej do "okna optycznego" skóry - od 600 do 1100 nm). 

Lampa Solaris, dzięki najwyższym parametrom emitowanej fali elektromagnetycznej oraz łatwości stosowania, sprawia, iż światłoterapia nie wymaga specjalistycznego szkolenia, pomocy innych osób ani dodatkowego wysiłku. Naświetlanie sprawia, że rehabilitacja przynosi lepsze rezultaty. Pileroterapia łagodzi codzienne dolegliwości jak m.in. stany zapalne, objawy menopauzy czy powikłania cukrzycowe i jest szczególnie polecana przez specjalistów rehabilitantów z "Resursa".

Dzięki szczególnym cechom emitowanej wiązki światła spolaryzowanego, urządzenie do terapii światłem spolaryzowanym SOLARIS znajduje szerokie zastosowanie w terapii pomocniczej w medycynie, medycynie sportowej i w rehabilitacji. 

Urządzenie przeznaczone jest do stosowania w lecznictwie zamkniętym oraz do samodzielnie prowadzonego naświetlania przez pacjenta w domu. 

 

PRZYKŁADY MOŻLIWOŚCI ZASTOSOWANIA URZĄDZENIA DO TERAPII ŚWIATŁEM SPOLARYZOWANYM TYP SOLARIS:

  • REGENERACJA TKANEK: leczenie oparzeń, rany pooperacyjne, pourazowe i trudno gojące się, owrzodzenia, owrzodzenia żylakowe, powikłania cukrzycy (stopa cukrzycowa), odleżyny;

  • BÓLE ZWIĄZANE Z URAZAMI (również w medycynie sportowej): naderwane więzadła stawowe, uraz lub stłuczenie mięśnia, stłuczenia i siniaki, rekonwalescencja po długim unieruchomieniu;

  • ZESPOŁY BÓLOWE: choroba zwyrodnieniowa stawów, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, rwa kulszowa, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty, bóle głowy o podłożu migrenowym;

  • BIOSTYMULACJA: w profilaktyce i leczeniu chorób, w przebiegu których dochodzi do powstania stanów zapalnych z nasilonym bólem i obrzękiem;

 

  

 Lampa SOLARIS składa się z dwóch części:

  • monitora sterującego,

  • promiennika emitującego światło wysoce spolaryzowane

Monitor sterujący  oraz promiennik

Monitor sterujący kontroluje i steruje pracą promiennika. Dla bezpieczeństwa użytkowników wyposażony jest w specjalny stabilizator prądu, a także bezpiecznik, który chroni nas przed tzw. przepięciem. Chroni on również urządzenie przed uszkodzeniem przez zbyt silny prąd.  

Promiennik w aspekcie terapeutycznym, jest najważniejszym elementem SOLARIS - emituje on lecznicze i bezpieczne światło spolaryzowane, które dzięki specjalnemu filtrowi ma żółty kolor. Funkcją wspomnianego filtra jest również zatrzymanie szkodliwego promieniowania ultrafioletowego.  

 

Urządzenie do terapii światłem spolaryzowanym typ SOLARIS, zdobyło uznanie Użytkowników, uzyskało Wyróżnienie Specjalne na XII Ogólnopolskim Sympozjum Diabetologicznym DIABETICA EXPO 2008 w Toruniu oraz posiada rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, za skuteczność w zwalczaniu owrzodzeń związanych z powikłaniami cukrzycy. Urządzenie SOLARIS zostało również wyróżnione w kategorii "Sprzęt rehabilitacyjny Aparaty do fizykoterapii" na Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego REHABILITACJA 2007 w Łodzi oraz wyróżnienie "Najwyższej jakości w kategorii produktu przedstawionego na II Międzynarodowym Sympozjum Fizykodiagnostyki i Fizjoterapii Stomatologicznej w Międzyzdrojach" w 2009 roku. Urządzenie SOLARIS posiada pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Parametry

Specyfikacje techniczne

Napięcie       220 / 230 V , 50 / 60 Hz
Pobór mocy urządzenia       40 W
Napięcie zasilania źródła światła       12 V
Zakres długości fal       500 - 2500 nm
Gęstość mocy promienistej       50 mW / cm2
Stopień polaryzacji       >98 %
Warunki klimatyczne eksploatacji       od +10 do + 40

 

SOLARIS działanie 

Nowy, opatentowany sposób polaryzacji fal (szerokopasmowy polaryzator interferencyjny) pozwala uzyskać najwyższy stopień spolaryzowania światła przy ograniczeniu do minimum strat energii. Dzięki temu urządzenie charakteryzuje się wysoką efektywnością i skutecznością terapeutyczną przy skróconym czasie podania optymalnej dawki światła.

Automatyczny system stabilizacji napięcia gwarantuje brak efektu migotania i obniżania sprawności urządzenia przy wahaniach napięcia. Wysoką efektywność i skuteczność terapeutyczną lampy SOLARIS gwarantujemy bez względu na jakość sieci elektrycznej.

Zabezpieczenia termiczne i elektryczne oraz duża wytrzymałość mechaniczna zapewniają bardzo wysokie bezpieczeństwo użytkowania lampy SOLARIS. W trakcie pracy urządzenia nie trzeba stosować okularów ochronnych.naswietlanie

strona główna